Zmiana organizacji ruchu w rejonie Al. Solidarności, Ul. Ujastek Mogilski, ul. Ujastek w Krakowie.

W dniu 29.11.2023 o godz. 9.00 w związku z budową południowej części obiektu WD-37 przechodzącego nad trasą S7, planowane jest wprowadzenie czasowej organizacji ruchu w ciągu Al. Solidarności, ul. Ujastek Mogilski i ul. Ujastek w Krakowie.

Zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia południowa Al. Solidarności od wybudowanej przełączki do skrzyżowania z ul. Ujastek Mogilski. W związku z zamknięciem jezdni, ruch z jezdni południowej (w kierunku huty) zostanie przeniesiony na jezdnię północną, na której od przełączki do ul. Ujastek będzie obowiązywać ruch dwukierunkowy z ograniczeniem prędkości do 40 km/h. Na jezdni południowej al. Solidarności od skrzyżowania z ul. Wańkowicza do tymczasowej przełączki wprowadzony zostanie buspas.

Na wyjeździe z ul. Ujastek Mogilski obowiązywać będzie nakaz skrętu w prawo (w kierunku huty). Jezdnia południowa al. Solidarności od skrzyżowania z ul. Ujastek Mogilski do skrzyżowania z ul. Ujastek również będzie jezdnią dwukierunkową z ograniczeniem prędkości do 40 km/h.

W ciągu ul. Ujastek (na odcinku przy bramie do huty) zostanie umieszczone rondo, które będzie rozprowadzać ruch w kierunku centrum oraz w kierunku drogi ekspresowej S7.

Ruch tramwajowy zostanie utrzymany. Przystanek „Kombinat (05)” zostanie przeniesiony w stronę ul. Mrozowej.

Ten etap organizacji ruchu potrwa ok. 6 miesięcy.

Wykonawca Robót zastrzega sobie zmianę terminu wprowadzenia organizacji ruchu, w zależności od warunków atmosferycznych, które bezpośrednio wpływają na możliwość wykonania oznakowania poziomego.

By | 2023-11-23T14:22:14+00:00 listopad 23rd, 2023|